Geleceğimizin teminatı sevgili gençler,

Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, modern tesisleriyle ve akademik kadrosuyla siz öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim almasına imkan sağlamaktadır. Bu bağlamda, Ülkemiz ve Dünya Üniversiteleri ile rekabet edebilen, evrensel nitelikte bilgi üreten, özgür düşünen, kendine güvenen, sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek, sorumluluk sahibi, spor bilimlerine ve performans sporuna hizmet eden, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, milli ve manevi değerlere sahip, üstün nitelikli  bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Değerli öğrencilerimiz, fakültemize ayak bastığınız günden itibaren, idari kadronun desteği ve değerli akademik kadromuzun olağanüstü çabaları ile eğitilecek,  yeni bilgilerle donatılacak ve yarınlara hazırlanacaksınız. Fakültemizdeki dört yıllık eğitimlerinizi tamamlayarak mezun olduğunuzda, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz kamu ve özel sektörde öğretmenlik hakkını elde edeceklerdir. Antrenörlük Eğitimi Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz kamuda, özel sektörde ve spor kulüplerinde antrenörlük yapabileceklerdir. Rekreasyon Bölümünü tamamlayan öğrencilerimiz ise yerel yönetimler, sanayi kuruluşları ve turizm alanında rekreasyonist olarak hizmet verebileceklerdir. Ayrıca Spor Bilimleri Fakültemizde de bulunan Lisansüstü Programlara devam ederek akademik hayata da geçiş yapabilirsiniz.

Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimiz, pedagojik formasyon eğitimlerini tamamladıklarında Beden Eğitimi Öğretmenliği de yapabilmektedirler.

Öğrencilerimiz, başarı şartını ve diğer koşulları sağladıkları takdirde bölümler arasında geçiş yapabilmekte ve çift anadal programından yaralanarak iki farklı programdan mezun olabilmektedirler. Fakültemizde Erasmus ve Mevlana değişim programları kapsamında birçok ülke ile öğrenci değişimi de gerçekleştirilmektedir.

Yolların kesiştiği ve termalin başkenti olan Afyonkarahisar da öğrencilik sürecinde mesleğinizle ilgili birçok alanda uygulama yapabileceğiniz kulüpler, oteller ve çeşitli çalışma alanları bulabileceksiniz.

Fakültemizde geçireceğiniz günlerin önemini bilerek, bugüne kadar mezun ettiğimiz öğrencilerimiz gibi sizleri de Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin ayrıcalığı ile mezun etmeyi umuyor, hepinizi en kalbi dileklerimle selamlıyorum.

Prof. Dr. Yücel OCAK

Dekan 
23 Haziran 2020, Salı 1930 kez görüntülendi