REKREASYON BÖLÜMÜ

BÖLÜM BAŞKANI

                                                                                                                Doç. Dr. Ri̇fat YAĞMUR

 

        BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI

        Rekreasyon bölümü eğitim programının genel amacı; hareketliliğe uyum sağlayabilecek bedensel yeterlilikte, rekreasyon alanlarında bilgi ve beceriye sahip, iletişim becerileri güçlü, araştırmacı, çağdaş ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen “rekreasyon uzmanları” yetiştirmektir.

Rekreasyon bölümü olarak hedefimiz, ülkemizde bu alandaki eksikliklerin giderilmesine katkı sağlamak, yetişmiş eleman gereksinimi konusunda farkındalık yaratmak, Rekreasyon bilimi ve uygulamalarının akademik ve sosyal hayatta gelişimine katkıda bulunmak, fiziksel yönden hareketli yaşamı benimseyen sağlıklı bir toplum oluşumuna katkıda bulunmaktır.

Bölümümüzden mezun olan öğrenciler sahip oldukları donanımla devlet kademesinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün bünyesinde, belediyelerde, kamu kuruluşlarında, özel idarelerde, sosyal tesislerde, spor kulüplerinde okul ve üniversitelerde, özel sektörde, turizm sektöründe, spor ve rehabilitasyon merkezlerinde, spor komplekslerinde, otellerin wellness ve fitness salonlarında iş olanağı bulabilmektedir.

Doç. Dr. Ri̇fat YAĞMUR

 

 

    BÖLÜMLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

 

        Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, 16 Ocak 2001 tarihli, 24289 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde açılmıştır. Rekreasyon Bölümü ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde 2009 yılında açılarak 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanmıştır.

        Bölüm kadrosunda bir öğretim üyesi, birde araştırma görevlisi bulunmaktadır. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde bulunan 4 öğretim üyesi, 9 öğretim elemanı, 2 araştırma görevlisi ile birlikte toplam 17 öğretim elemanları ile eğitim öğretim faaliyeti sürdürülmektedir.

     Yüksekokulumuz bünyesinde bölümümüzün de yararlanabileceği 2 spor salonu, 1 ritmik cimnastik salonu, 1 artistik cimnastik salonu, 2 kondisyon salonu, 2 dans salonu, 3 açık basketbol sahası, 2 standart ölçülerde futbol sahası, 1 mini futbol sahası, 4 tenis kortu ve 2 atletizm pisti bulunmaktadır.

        Bölümümüz Öğrencileri, 4 yıllık eğitim dönemlerinde teorik ve pratik alanlarda yetiştirilmektedir. Ayrıca bölüm olarak sportif, sosyal, sanatsal içerikli rekreatif etkinlikler düzenlenmektedir.

ÜNVANI                       ADI-SOYADI

Doç. Dr.                       Rıfat YAĞMUR

Doç. Dr.                       Şeniz KARAGÖZ

Dr. Öğr. Üyesi            Ayşe ÖNAL

Öğr. Gör.                    Ali İhsan AKSU

Öğr. Gör.                    Hüseyin Can KAY

Öğr. Gör.                    Burtay Orkun  ÖN

Arş. Gör.                    Halime DİNÇ

 

19 Şubat 2016, Cuma 10435 kez görüntülendi